اعمال سیاست‌های مالیاتی دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه می‌کند

به گزارش خبرخودرو،سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است اعمال سیاست‌های مالیاتی بساط دلالان را از بازار جمع کرده و باعث ثبات نسبی بازار می‌شود.

 

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است اعمال سیاست‌های مالیاتی بساط دلالان را از بازار جمع کرده و باعث ثبات نسبی بازار می‌شود.
 

سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به راهکارهای مناسب برای ساماندهی بازار خودرو، گفت: در حال حاضر خودرو مانند زمین و مسکن به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده است به همین دلیل مردم برای حفظ ارزش نقدینگی خود به این بازار هجوم آوردند.

 

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: با اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو می‌توان از افزایش قیمت چهارچرخ‌ها جلوگیری کرد از سوی دیگر بازار نیز به ثبات نسبی می‌رسد.

 

قیمت خودروهای فرسوده نسبت به زمان خرید آن گران‌تر شده است

 

وی اظهار کرد: در حال حاضر شرایط بازار به گونه‌ای است که حتی قیمت خودروهای فرسوده نسبت به زمان خرید آن گران‌تر شده است در حالی که این خودروها مستهلک شده و قابلیت استفاده ندارند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: گران شدن خودروهای نو باعث شده تمایل مردم به سمت خودروهای مستهلک بیشتر شود که این امر تبعات نامطلوب بسیاری از جمله افزیش آلودگی هوا، خسارت جانی و.... به همراه دارد.

 

خودروهای فرسوده از رده خارج شوند

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آنجایی که خودرو به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده است با مرور زمان از ارزش آن کاسته نمی‌شود، ادامه داد: علاوه بر دریافت مالیات از خرید و فروش خودرو باید، برای اسقاط خودرو نیز چارچوب زمانی در نظر گرفته شود تا پس از زمان مشخصی خودروهای فرسوده از رده خارج شود.

 

زرآبادی تصریح کرد: در صورتی که 10 تا 20درصد مالیات از قیمت خودرو به ازای خرید و فروش اخذ شود بساط دلالی تا حدودی جمع می‌شود. در حال حاضر سوداگران در بازار خودرو جولان می‌دهند در نتیجه به راحتی می‌توانند قیمت‌ها را افزایش دهند وضع مالیات به راحتی از سود آنها می‌کاهد و انگیزه آنها برای جولان در این بازار را از بین می‌رود.