بازخواست‌ها از مفسدان اقتصادی حالت نمایشی به خود نگیرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه بازخواست‌ها از مفسدان اقتصادی حالت نمایشی به خود نگیرد خطاب به رئیس قوه قضاییه گفت: جناب رئیسی مبارزه با فساد این نیست که مدیرعامل شرکت با سرمایه بسیارش را زندانی کنید.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده حمیده زرآبادی در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه 4شهریورماه) نطق میان دستور خود را قرائت کرد.

متن نطق میان دستور نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز، عضو کمیسیون صنایع و معادن و سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بدین شرح است

بسم‌الله‌ الرحمان‌ رحیم

بی‌عدالتی‌ها در نحوه قراردادهای مرتفع شود

ضمن تبریک هفته دولت به تمامی دولت‌مردان که تمام توان خود را صرف خدمت به مردم کرده‌اند، روز کارمند را به کارمندان خدوم تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم بی‌عدالتی‌ها در نحوه قراردادهای کارمندان با عناوین مختلف، همچنین تبدیل وضعیت کارمندان که سبب گلایه‌مندی کارمندان شده، ساماندهی و مرتفع شود.

بازخواست‌ها از مفسدان اقتصادی حالت نمایشی به خود نگیرد

امروز می‌بینیم که دادگاه‌های مفسدان اقتصادی برگزار می‌شود و افرادی که به حق و حقوق مردم و بیت‌المال خیانت کرده‌اند، بازخواست و مواخذه می‌شوند که باید آن را به فال نیک گرفت و از زحمات ریاست قوه‌‎قضاییه قدردانی می‌کنم اما امیدوارم این بازخواست‌ها و دادگاه‌ها حالت نمایشی به خود نگیرد و با شفافیت مردم را نیز از نتیجه آن آگاه کنند.

اگر ما نمایندگان در مقابل فساد سکوت کنیم، خود نیز شریک فساد می‌شویم

امروز مجلس شورای اسلامی باید صدای رسای مبارزه با فساد باشد و نشان دهد که جایگاه مردم و نمایندگی مردم در رأس تمامی امور در کشور قرار دارد، اگر ما نمایندگان در مقابل فساد سکوت کنیم، خود نیز شریک فساد می‌شویم و این عاقبت سکوت در مقابل فساد است.

و اما موضوعاتی درخصوص مطالبات مردمان شریف حوزه انتخابیه‌ام قزوین، البرز و آبیک

متاسفانه برخی در شهرستان آبیک به جای آنکه پیگیری مطالبات و مرجع رسیدگی به مشکلات مردم باشد محیط زیست و هوای نفس کشیدن آن‌ها را نیز با سیاسی کاری خود قربانی می‌کنند و تنها حرف می‌زنند و هیچ اقدام عملی انجام نمی‌دهند.

آقای رحمانی معادن آبیک که سبب آلودگی و تخریب محیط زیست شده‌اند را تعطیل کنید

آقای رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، بارها اعلام کرده‌ام و بار دیگر از زبان آذری‌ها غیور، کردها و لرهای عزتمند شهرستان آبیک به شما تذکر می‌دهم. معادن آبیک که با انفجارهای مهیب سبب ایجادآلودگی و تخریب محیط زیست این شهرستان شده‌اند را تعطیل کنید و محیط زیست را از فرزندان مظلوم آبیکی نگیرید، نگذارید عده‌ای با سواستفاده از جایگاه و تریبون خود بر علیه مردم کار کنند.

و اما تکرار دردآور بحث درمان در استان قزوین

آقای دکتر نمکی، گویا درد مردم برای شما مهم نیست و بحث درمان در اولویت وزارت‌خانه شما وجود ندارد، شهرستان البرز، آبیک و قزوین در وضعیت بسیار نامناسبی به لحاظ درمان و بهداشت قرار دارد، حل مشکل بیمارستان‌های ولیعصر، شهدا و رحیمیان کار سختی نیست و اگر کاردان هستید مشکل درمان مردم را حل کنید چراکه مردم از این وضعیت بحرانی به ستوه آمده‌اند.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین به‌جای ارائه راهکار به منتقدان وضع فعلی می‌تازد، آقای کارشناس سخنرانی کافیست، اگر متخصص هستید مشکل درمان مردم را حل کنید، مردم از این وضعیت بحرانی به ستوه آمده‌اند.

بذل و بخشش زمین‌های بیت‌المال قزوین ازسوی اداره کل راه و شهرسازی

درخصوص زمین‌خواری در هفت‌سنگان قزوین 2 سال پیش به وزیر کشور تذکر دادم و امروز بذل و بخشش زمین‌های بیت‌المال ازسوی اداره کل راه و شهرسازی را شاهدیم و اگر فردا مقابل فساد نایستید خدا می‌داند چه خواهد شد، آقای دکتر رحمانی فضلی، وزیر محترم دادگستری و وزیر محترم اطلاعات در این خصوص اقدام عاجل انجام داده و این موضوع را اولویت قرار دهید.

نسبت به تخصیص ظرفیت‌های کنکور بازنگری شود

کنکور امسال با 2 نوع سوال برگزار شد و نتایج اعلامی همراه با بی‌عدالتی بود بارها درخصوص وضعیت کنکور امسال جلسه گذاشتیم و پیگیری کردیم، اما آقای دکتر غلامی گویا در وزارتخانه عریض و طویل شما کسی پیدا نمی‌شود که صدای اعتراض دانش‌آموزان نظام قدیم را بشنود، آیا اجرای عدالت خواسته غیرمعقولی است، نسبت به آینده جوانان این سرزمین بی‌تفاوت نباشید و تا زمان باقی است نسبت به تخصیص ظرفیت‌ها بازنگری داشته باشیم که تمامی ما باید در مقابل خداوند پاسخ‌گو باشیم.

جناب رئیسی مبارزه با فساد این نیست که مدیرعامل شرکت با سرمایه بسیارش را زندانی کنید

جناب حجه‌السلام و المسلمین رئیسی، ریاست‌محترم قوه‌قضاییه بارها به صورت شفاهی و مکتوب از شما تقاضای وقت ملاقات کردم تا درخصوص مشکل کارگران شرکت کنتورسازی قزوین که 500 خانوار می‌شوند و دیگر واحدهای تولیدی مشکل‌دار صحبت کنم، گویا مسئولان دفتر شما اهمیتی برای کارگران قزوینی قائل نیستند، جناب رئیسی مبارزه با فساد این نیست که مدیرعامل شرکت با سرمایه بسیارش را زندانی کنید، کارگران کنتورسازی حق و حقوق و کارشان را می‌خواهند، این موضوع پیچیده‌ای نیست.

آیا در دولت تدبیر و امید عزمی برای تقسیمات کشوری وجود دارد؟

جناب رئیس جمهور آیا در دولت تدبیر و امید عزمی برای تقسیمات کشوری وجود دارد، چرا مقابل تمرکز خدمات در برخی مناطق و مانع از گسترش متوازن امکانات، خدمات می‌شویم، عده‌ای با نامه‌نگاری مانع تحقق تقسیمات کشوری در استان قزوین می‌شوند، صدای مردم شریف طارم، کوهین و الموت به گوش شما می‌رسد؟، این مناطق امکان شهرستان شدن را دارد، اما دولت عزم کافی ندارد.

آقای رئیس‌جمهور امروز دوباره فرصتی در اختیار دارید تا نشان دهید، استفاده از ظرفیت قومیت‌ها، اقلیت‌ها و زنان در حد شعار انتخاباتی نبوده

آقای رئیس‌جمهور در ایام انتخابات شعارهای دادید که تکرار آن همه را خسته کرده‌ است، امروز دوباره فرصتی در اختیار دارید تا برای دو وزارت، وزیران انتخاب کنید که نشان دهید، استفاده از ظرفیت قومیت‌ها، اقلیت‌ها و زنان در حد شعار انتخاباتی برای شما نبوده است./