آینده روشن ایران اسلامی با پویایی و تعالی مدارس محقق می شود

تصویر
سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین ، ابیک و البرز

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی به مناسبت آغاز سال جدید تحصیلی و بهار علم و دانش اولین با حضور در هنرستان اخوان شهید عظیمیان حضور، سنگر علم و دانش و مدارس را رکنی مهم و حایزاهمیت در ساخت اینده ای درخشان برای کشور دانست و با اشاره به جایگاه مراکز فنی و حرفه ای و نقش آن در مهارت آموزی دانش آموزان و هنرجویان، افزود: امروزه اهمیت و جایگاه مراکز و رشته های فنی و حرفه ای و نقش ان در جامعه به درستی برای مردم  بیان نشده است؛ در رشته های نظری محدویت هایی داریم و به علت افزایش متقاضیان تحصیل در این رشته ها بعضا در زمینه اشتغال و پس از فارغ التحصیلی با مشکل مواجه می شوند کسانی که در مدارس فنی و حرفه ای تحصیل می کنند، با توجه به کسب مهارت های لازم، یک قدم جلوتر هستند و بعضا مشکل کمتری در زمینه اشتغال دارند.

 

زرآبادی، دبیر کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید به نقش مدارس در علم آموزی و تربیت و رسالت حقیقی مدارس به عنوان پایگاه انسان سازی، افزود : افکار انسان ها در همه زمینه ها و ابعاد اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... در مدرسه شکل می گیرد ما برای ساخت آینده روشن و درخشان ایران اسلامی باید نگاهی ویژه به مدارس داشته باشیم، که خانواده و مدارس دو رکن حیاتی در شکل گیری شخصیت انسان ها به شمار می رود.

عضو شورای اجرای مجلس ایران در اتحادیه بین المجالس جهانی در ادامه تصریح کرد: اولین محیطی که کودک با آن آشنا می‌شود، خانواده است و در آن گام در مسیر اجتماعی شدن می گذارد. اما مدرسه محیطی گسترده تر از کانون خانواده و بستری برای شناخت، آگاهی و پذیرش هنجارها، بایدها و نبایدهای موجود در جامعه به حساب می آید؛ لذا کودک با واقعیت‌های جامعه به صورت جدی تر برخورد می کند و برای اولین بار تنوع نگرش در انسان‌ها و نیازها موجود را مشاهده و درک می‌کند.
 
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با اشاره تحقق اقتصاد مقاوتی و رونق بخشیدن به تولید داخلی در کشور خاطر نشان کرد: یکی از دلایل ضعف در رقابت با کالاهای خارجی همین موضوع دانش و مهارت لازم برای ساخت تولیدات با کیفیت و استاندارد به شمار می رود، که امید است با قوی تر شدن مراکز فنی و حرفه ای و تربیت هنرجویان زبده و کارآفرین گامی پایدار و استوار در تولید کالاهای با کیفیت بیش تر از پیش برداریم.

اولین نماینده زن استان قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: برای بالا بردن کیفیت در روند آموزش در مراکز آموزشی خصوصا مدارس فنی و حرفه ای باید در کنار کارگاه های استاندارد و کامل برای انجام تحقیقات عملی، از متدهای به روز آموزشی نیز بهره گرفت تا دانش آموزان و هنرجویان با تجربه کافی فارغ التحصیل شوند.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در خاتمه با تاکید بر لزوم کارگاه های مجهز در مدارس قول مساعد داد تا پیگیری لازم برای افزایش امکانات در هنرستان های استان صورت بگیرد.

  تصویر تصویر تصویر تصویر