تلاش کردم صدای مردم باشم / به وزارت صنعت می‌روم

قزوین- نماینده سابق قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوران نمایندگی تلاش کردم صدای مردم باشم و از این که دیگر نماینده نیستم هیچ ناراحتی ندارم.

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، سیده حمیده زرآبادی یک از دو نماینده حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی دوره دهم بود که به دلیل رد صلاحیت نتوانست خود را در معرض قضاوت و رأی مردم قرار دهد و صندلی خود را به بانوی دیگری از جناح اصولگرا سپرد.

در اولین جلسه شورای اداری استان قزوین در سال جدید که از ۴ نماینده سابق استان که نتوانسته بودند راهی مجلس دوره یازدهم شوند تجلیل شد فرصتی مهیا شد تا آخرین سخنان زرآبادی را در خصوص دوران جدید کاری اش جویا شویم.

سیده حمیده زرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر به سوالات مختلفی از جمله طرح‌های مهمی که پیگیر آن بود، مسئولیت جدیدش در دوران بدون صندلی مجلس، احساسش از نرفتن به مجلس و طرح‌های مهم پیگیری شده پاسخ داد.

تصویب ۲۰۰ قانون در مجلس دهم / دو طرح رضایتم‬ را جلب کرد

زرآبادی در خصوص مهمترین قوانین و مصوبات مجلس دهم گفت: در مجلس دهم بیش از ۲۰۰ قانون مصوب شد و ما هم یک سری از طرح‌هایی که ارائه شد را پیگیری می‌کردیم که به نتیجه نرسید و امیدوارم نمایندگان جدید آن را پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: از چند قانون حس خوبی دارم که یکی از آنها لایحه منع خشونت علیه زنان بود و دیگری تابعیت فرزندانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند و مورد بعدی قانون جامع حمایت از معلولان بود.

زرآبادی تصریح کرد: این طرح‌ها ما را راضی کرد اما طرح‌های زیادی هم به نتیجه نرسید که امیدوارم باپیگیری و اجرای کامل این قوانین دستاوردهای خوبی برای جامعه هدفش داشته باشد.

نماینده قزوین در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که امروز از اینکه دیگر نماینده نیستید چه احساسی دارید گفت: نمایندگی یک مسئولیت سنگین بود و باور کنید روزی که نماینده شدم زیاد خوشحال نبودم چون احساس مسئولیت سنگینی داشتم و امروز هم که به هر دلیل اجازه ندادند خود را در معرض قضاوت مردم قرار دهم ناراحت نیستم و برای نمایندگان جدید آرزوی موفقیت دارم.

 

وی یادآور شد: تنها چیزی که بسیار متاثرم کرد بداخلاقی‌هایی بود که علیه اینجانب و خانواده ام صورت گرفت و برخی خیلی بی انصافی کردند و از اینکه در جامعه اسلامی همچنان عده‌ای به خود اجازه می‌دهند با بداخلاقی با شخصیت افراد بازی کنند متاسف هستم و امیدوارم روزی این بی اخلاقی‌ها به پایان برسد.

نماینده سابق استان در مجلس دهم در خصوص کارهای باقیمانده گفت: یک سری کارهای خوبی در استان شروع شد اما نتیجه نداده از جمله در تقسیمات کشوری عقب مانده‌ایم که باید جبران شود زیرا برخی مناطق ما ظرفیت شهرستان شدن را دارند و در حوزه سلامت هم مشکلات جدی داریم و امکانات بهداشتی استان کم است.

وی اضافه کرد: در حوزه راه‌های مواصلاتی هم مشکلاتی داریم هرچند گام‌هایی برداشته شده اما طرح‌های مهمی از جمله جاده قزوین، الموت به تنکابن تکمیل نشده که برای استان اهمیت زیادی دارد و باید پیگیری شود تا به بهره برداری برسد.

 

زرآبادی به وزارت صنعت می‌رود

زرآبادی در خصوص مسئولیت جدید خود در دوران پس از نمایندگی هم اظهار داشت: قرار است به وزارت صنعت بازگردم و مشغول خدمت شوم.

وی در ادامه بیان کرد: برای چهار نماینده جدید استان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم کارهای نیمه تمام مانده مجلس قبلی را پیگیری کنند زیرا بسیاری از آنها می‌تواند برای مردم مفید باشد.