درآینه رسانه ها

ظهر پنجم خرداد ماه چهارمین اجلاسیه و عصر نوزدهم خرداد انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی، با آن همه تفاوت، یک وجه اشتراک دارند؛ چهره در هم علی مطهری و تجربه دو شکست پی در پی.

1398/03/22 - 09:56

ماده ۹ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که شورای نگهبان آن را خلاف موازین شرعی دانسته، همان ماده‌ای است که مخالفان تصویب این لایحه در مجلس هنگام بررسی در صحن به آن اعتراض داشتند. در این ماده آمده است که هرگاه بی‌احتیاطی، بی‌مبالاتی، عدم مهارت یا عدم رعایت نظامات از سوی والدین، اولیا یا سرپرستان قانونی کودک و نوجوان یا اشخاصی که مراقبت از کودک و نوجوان را برعهده دارند و یا در امور مربوط به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند، باعث فوت کودک، فقدان یکی از حواس یا قطع و نقص عضو، جراحت سر و صورت و یا گردن و سایر صدمات به کودک شوند، به حبس و جزای نقدی محکوم خواهند شد.

1398/03/20 - 13:58

آرمان- حمید شجاعی:استعفای سیدمحمد بطحایی از وزارت آموزش و پرورش بیش از آنکه دلایل علمی و کارشناسانه داشته باشد با دلایل پشت پرده مواجه است. گرچه علی ربیعی سخنگوی دولت می‌گوید که وی برای نامزدی در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا داده، اما عقل سلیم این امر را نمی‌پذیرد که وزیری مستقر بخواهد صندلی نقد وزارت را با کرسی لرزان مجلس که شاید بدست بیاورد و شاید نه، معاوضه کند. اینجاست که گمانه‌زنی‌های دیگر رنگ واقعیت به خود می‌گیرند؛ موضوعاتی مثل اختلاف وزیر با مجموعه دولت به‌دلیل نبود اعتبار و بودجه یا استعفا برای فرار از استیضاح، اما هرچه که هست این رویه در دولت روحانی قدیمی شده و این حنا دیگر رنگی ندارد. دست‌کم فرهنگیان جامعه بهانه‌ها و توجیهات پیرامون استعفای بطحایی را مثل استعفای فانی قبول ندارند. از طرف دیگر پس از استعفا، فعالان سیاسی زن درصددند که به روحانی بقبولانند که باید در این دو سال باقی مانده از عمر ریاست جمهوری خود برای یک بار هم که شده در وزارتی که بخش عمده‌ای از آن را زنان تشکیل می‌دهند وزیری زن بگمارد تا بلکه بدین وسیله به بخشی از وعده‌های خود در استفاده از ظرفیت زنان عمل کرده باشد. با توجه به شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه روحانی باید بیش از گذشته خود را برای پاسخگویی هدفمند در ارتباط با چگونگی خروج از این شرایط آماده کند. برای بررسی استعفای وزیر آموزش و پرورش، دلایل استعفا، رویکرد دولت نسبت به زنان، عملکرد فراکسیون امید و آنچه در صحن جامعه می‌گذرد «آرمان» با سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین و عضو فراکسیون امید مجلس به گفت‌وگو پرداخته است که می‌خوانید.

1398/03/20 - 09:51

«سیده‌حمیده زرآبادی»، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص اظهارات پروانه سلحشوری گفت: من این را قبول ندارم که به‌خاطر موضوع جنسیت نتوانستیم نماینده زن به هیات‌ رئیسه ببریم. برای خود من هیچ‌وقت محدودیتی به لحاظ جنسیتی وجود نداشته است. یک نکته این است که استراتژی‌هایی زنان برای حضور در هیات‌ رئیسه، استراتژی‌های منجر به نتیجه‌ای نبود.

1398/03/20 - 08:05

حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با دغدغه های کارکنان این اداره کل و هنرمندان استان آشنا شد و درخصوص مسائل فرهنگی و هنری استان سخن گفت.

1398/03/14 - 09:46

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین به همراه اعضای کمیسیون فرهنگی سازمان با رییس مجمع نمایندگان استان در خانه ملت دیدار کردند.

1398/03/13 - 14:44

سیده حمیده زرآبادی، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جایگاه زنان گفت: توسعه و صلح پایدار در جهان در گروی توازن میان زنان و مردان است. وی افزود: زنان باید سهم اقتصادی خود را از فعالیت هایی که انجام می دهند به دست آورند.

1398/03/12 - 10:30

خرداد؛ سال گذشته افشای لیست ارزبگیران دولتی از وزارت ارتباطات آغاز شد. وزیر جوان با پرده‌برداری از این لیست خود را به سرعت بر سر زبان‌ها انداخت و آن‌قدر ماجرای لیست‌ها پررنگ و پرحاشیه شد که برای انتشار سایر لیست‌ها حسن روحانی به زیرمجموعه خود دستور داد.

اما افشای این لیست آغاز یک پروسه افشاگری نبود و وزیر جوان با همان سرعت که پرآوازه شد، با همان سرعت نیز با سکوتش به حاشیه رفت. با گذشت چند ماه از این اقدام وزیر ارتباطات اکنون برخی این اقدام را یک شوی مبارزه با فساد می‌نامند.

1398/03/08 - 20:25

عضو هیات رئیسه کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است تمامی مشکلات مطروحه در بحث آزاد شدن مجدد ورود گوشی‌های همراه مسافرتی به همان سودجویی‌ها و دلالی‌های پشت پرده بازمی‌گردد چراکه نه تنها اصلاح یک سامانه بلکه به طورکل نظارت و شفافیت بر فعل و انفعالات اقتصادی کار سختی نیست.

1398/03/05 - 08:08

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین خوب صرفا بر روی کاغذ نمی‌تواند مشکلی را حل کنند باید عملی شوند و در شرایط فعلی که با تحریم ها روبرو هستیم دولت باید موانع را از سر راه سرمایه‌گذار بردارد.

1398/03/04 - 17:34

قزوین – ایرنا – نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های نیمه تمام استان قزوین تعیین تکلیف شود تا از اتلاف منابع و بودجه کشور جلوگیری به عمل آید.

1398/03/02 - 16:59

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی خواست زمان مراجعه شرکت‌های دانش‌بنیان برای اخذ تسهیلات از این صندوق را به ۴۸ ساعت کاهش دهند.

1398/03/01 - 17:00

سیده حمیده زرآبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: در ماه های اخیر شاهد افزایش قیمت کالا و خدمات در کشور بودیم و این در حالی است که متولی اصلی نظارت بر قیمت ها، وزارت صنعت است.

1398/03/01 - 13:46

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت سیده حمیده زرآبادی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 31 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در خطاب به رئیس قوه قضائیه، گفت: در استان قزوین یک شرکت کنتورسازی وجود دارد که جزو برندهای خوب صنعتی در کشور به شمار می رود که این کشور بالغ بر 3 سال است مشکل داشته و بیشترین مشکل آن با رئیس شرکت است و علیرغم تشکیل پرونده هیچ تعیین تکلیفی بر روی آن صورت نگرفته و نهایتا دارایی های آن ها چندین برابر شده است اما 500 کارگر کنتورسازی که بدهی داشتند با این نوسانات ارزی دارایی های آن ها روز به روز کاهش پیدا کرده است که تقاضا می شود در این مورد شخصا ورود کرده و موضوع را حل و فصل کنید.

1398/03/01 - 07:48

تهران- ایرنا- سیده حمیده زرآبادی سخنگوی فراکسیون زنان مجلس در گفت وگو با «اعتماد» به تشریح اهداف طرح تشدید مجازات اسید‌پاشی پرداخت و گفت: نمایندگان این امکان را داشتند که با حضور در جایگاه میهمانان مجلس، از نزدیک با قربانیان صحبت کنند و بهتر در جریان مشکلات آنها قرار بگیرند.

1398/02/31 - 08:57

صفحه‌ها